5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

Chytrá klimatizace

v létě chladí v zimě topí Strom
Klimatizační jednotka Toshiba

Boříme mýtus, že klimatizaci užijete jen několik parných dnů v roce. Naše klimatizační jednotky ochladí byt či kancelář a stejně spolehlivě zatopí na principu tepelného čerpadla vzduch/vzduch. Je to chytrá investice, kterou užijete prakticky po celý rok.


Teď je ta správná chvíle

Přiznejte si, že na to myslíte již řadu let a v létě si pak vyčítáte, že jste to nestihli. Udělejte první krok právě teď – vyžádejte si nezávaznou nabídku. Spočítáme vám náklady, vysvětlíme způsob provedení, nainstalujeme a s prvním horkým dnem již budete své prostory chladit.

Jako bychom pracovali ve vlastním bytě

Instalace probíhá tak, aby co nejméně narušila chod domácnosti nebo firmy.
Provádíme ji nanejvýš ohleduplně ke stávajícímu vybavení a samozřejmostí je také závěrečný úklid. Ve videu níže můžete vidět celý průběh montáže.

Mnoha lety prověřená kvalita

Máme mnohaleté zkušenosti a stabilní tým techniků. Dodáváme a montujeme značkové klimatizace do bytů, domů a komerčních objektů po celé ČR. Poskytujeme odborný záruční i pozáruční servis.

Nejčastěji montujeme

Pro lepší představu o tom, kolik stojí pořízení klimatizace,
jsme si pro vás připravili ukázku námi nejmontovanějších zařízení včetně orientační ceny.

Klimatizace single split Single split 1 vnitřní jednotka + 1 venkovní jednotka

Toto řešení je vhodné pro klimatizování jedné místnosti.
Může se jednat o obývací pokoj, ložnici či kancelář.

Cena se odvíjí od výkonu klimatizační jednotky, typu a funkcí jednotky a délce propojovacího potrubí.

Orientační cena vč. montáže: 45 000 Kč - 50 000 Kč

Ikona Klimatizace multi split Multi split Až 5 vnitřních jednotek + 1 venkovní jednotka

Toto řešení je vhodné pro klimatizování celých bytů a domů.
Na jednu venkovní jednotku lze připojit až 5 vnitřních jednotek.

Cena se odvíjí od výkonu klimatizační jednotky, typu a funkcí jednotky a délce propojovacího potrubí.

Orientační cena vč. montáže: 30 000 Kč - 35 000 Kč/1 místnost

Připravíme vám nezávaznou nabídku

Od nové klimatizace vás dělí už jen kousek. Zavolejte nám na 603 279 676 nebo vyplňte formulář níže, připravíme vám nabídku na míru.
  Jak si vybrat správnou klimatizaci?

  Typ klimatizace

  Naše společnost se zabývá dodávkou a montáží primárně dělených klimatizací (vnitřní a venkovní jednotka). Proto se v tomto článku nebudeme zabývat mobilními klimatizacemi. Ty jsou zcela odlišné jak jejich výběrem, tak přístupem k nim, i samotnou instalací.

  Základními typy dělených klimatizací jsou:

  • nástěnné a parapetní – nejčastěji používaná řešení, ideální nejen u novostaveb, ale i pro dodatečné instalace
  • kazetové – vhodné do místností se sníženými stropy, do kterých je možné jednotky zabudovat
  • mezistropní – neviditelné řešení, vnitřní jednotka je instalována nad snížený podhled nebo do vedlejší místnosti a vzduch je distribuován skrze mřížky a výustky
  • podstropní – vhodné do větších prostor, ve kterých má být vzduch distribuován do větší vzdálenosti

  Počet vnitřních a venkovních jednotek a jejich umístění

  Dle vašich potřeb a požadavků je v první řadě potřeba určit počet vnitřních a venkovních jednotek. Dle toho dělíme klimatizace na splitové a multi splitové. Splitová klimatizace je složena z pouze jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Multi split se skládá z až pěti vnitřních a jedné venkovní jednotky.

  Splitová klimatizace je vhodná k vychlazení/vytopení jedné místnosti. Invertorová technologie řídí výkon klimatizace tak, aby byl provoz co nejúspornější a nejtišší. Teplotní senzor vnitřní jednotky snímá teplotu místnosti, ve které je jednotka instalována. Není proto komfortním řešením umístit vnitřní jednotku například na chodbu v domění, že dojde k vychlazení okolních místností. Pokud chcete vychladit více místností, sáhněte po multi splitové klimatizaci.

  Multi splitová klimatizace může být složena z až pěti vnitřních a jedné venkovní jednotky. Jedná se o ideální řešení pro více místností nebo vícezónové použití ve velkých místnostech, kde by chlazení jednou jednotkou nebylo komfortní.

  Ne vždy může být multi split systém vhodnější. Například pokud je klimatizace určena k vytápění objektu. Dojde-li k poruše venkovní jednotky, znamená to, že dojde k odstavení vytápění v celém objektu. Dále není multi split vhodnější, pokud se jedná o velký objekt a vedení potrubí by bylo dlouhé a komplikované. Důležité je dodržovat maximální délku potrubí, kterou lze k venkovní jednotce připojit. V takových případech je vhodné vymyslet jiné řešení a počet vnitřních jednotek rozdělit mezi více venkovních jednotek.

  Vnitřní jednotku je vhodné umístit tak, aby mohl ochlazovaný vzduch bez překážek co nejlépe proudit do místnosti. Důležité je zohlednit rozmístění nábytku (například stolů, lůžek, skříní, atd…) a oken (aby nedošlo k omezení při otevírání) a také pohyb osob (aby nedocházelo k jejich přímému ofuku). Důležité je neopomínat kondenzát. Ten při chlazení vychází z vnitřních jednotek a je vhodné, aby odcházel spádem (do odpadu, ven, do kbelíku na balkon). Pokud to nelze, instalujeme kondenzační čerpadlo, které kondenzát vytlačí.

  Venkovní jednotku nejčastěji montujeme na L konzole nebo antivibrační montbloky, vždy v závislosti na možnostech a požadavcích. Ne vždy je vhodné nainstalovat venkovní jednotku na obvodové zdivo objektu (například v památkově chráněných oblastech) a ne vždy je to možné (například v panelových bytech). Jednotku lze také nainstalovat na střechu domu (rovnou i sedlovou) nebo na nepoužívané komínové těleso.

  Abychom si to shrnuli:

  Split:

  • složen z pouze jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky
  • řešení vhodné pro jednu místnost
  • řešení pro přesnou klimatizaci a nezávislý provoz

  Multi split:

  • složen z až pěti vnitřních a jedné venkovní jednotky
  • ideální řešení pro více místností nebo vícezónové použití ve velkých místnostech
  • úspora prostoru díky jedné venkovní jednotce

  Výkon

  Výkonnost jednotky je stěžejním faktorem pro dosažení maximálního efektu při chlazení nebo vytápění. Proto je důležité při výběru jednotky určit potřebných chladící nebo topný výkon.

  Ten je se odvíjí od:

   • velikosti prostoru
   • intenzitě slunečního záření
   • orientaci podle světových stran
   • účelu využití místnosti
   • množství elektrických spotřebičů s velkým odběrem
   • zdroji tepla
   • počtu lidí nacházejících se v prostoru

  Nestačí výkon určit pouze dle rozměrů místnosti. Je nutné zohlednit i výše uvedené faktory. Předimenzovaný výkon klimatizace je vždy lepší než poddimenzovaný. Vyhnete se vyšší hlučnosti jednotek, vyšší spotřebě a také rychlejšímu opotřebení zejména kompresoru ve venkovní jednotce.

  Tip: chcete zkusit jen mobilní klimatizaci? Podívejte se na jejich srovnání na Arecenze.cz.

  Funkce

  Dnešní moderní klimatizace pracují na principu tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Většinou klimatizací si dnes bez problému a pohodlně kromě chlazení také přitopíte. Dalšími základními funkcemi jsou odvlhčování a ventilátor (foukání). K odvlhčování vzduchu dochází automaticky při funkci chlazení. Tuto funkci lze také zapnout samostatně.

  Klimatizace disponují absorpčními filtry. Ty zachycují prach, tabákový dým, mikroskopické viry a bakterie. Vyšší řady klimatizačních jednotek nabízejí lepší filtraci vzduchu, ionizaci vzduchu, ovládání přes chytrý telefon, komfortní ovládání, prostorové inteligentní čidlo pohybu, atd…

  Vzhled

  Vnitřní jednotka se stává součástí vašeho interiéru a bude vás provázet vaším životem. Její výběr byste neměli podceňovat.

  U každého z výrobců najdete základní jednotky, které nenadchnou, ale ani neurazí, a také designové jednotky, které skvěle zapadnou do každého interiéru. U výrobce Toshiba jsou to jednotky Shorai Premium a Daiseikai 9, u Daikinu pak jednotky Emura nebo Stylish, které jsou dodávány ve více barevných provedeních.

  Hlučnost

  Klimatizace jsou stále mylně považována za hlučná zařízení. Nutno podotknout, že u kvalitnějších klimatizací se v závislosti na výkonu, režimu a nastavení pohybuje hlučnost od 19 dB (intenzita zvuku, kterou mají například tikající hodiny). Hlučnost venkovní jednotky se odvíjí od nastavení vnitřní jednotky, většinou však nepřesahuje 50 dB v maximálním vytížení.

  Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
  Naši klienti
  A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
   
  Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde

  Novinky na našem blogu