5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

I na Vysočině můžete s tepelnými čerpadly ušetřit na topení

Kotlíkové dotace jsou v posledních letech často skloňovaným pojmem. Jejich cílem je zlepšit ovzduší v České republice. Možná vám připadá, že v kraji Vysočina je vzduch čistý, ale i zde se najdou lokality, v nichž se ukazuje lokální znečištění jako velký problém. Jak s ním bojovat? Ukazuje to Operační program Životní prostředí – opatření 2.1.

Etapa roku 2017 počítá s výměnou až 35 tisíc kotlů

Samozřejmě, že znečištění ovzduší není v celé České republice úplně stejné. V některých oblastech je větší, jinde menší. Program Kotlíková dotace 2017 je proto určen k jeho zlepšení. Celý Operační program Životní prostředí – opatření 2.1 platí pro léta 2015-2020. Fáze týkající se roku 2017 by měla umožnit výměnu dalších zhruba 35 tisíc kotlů. Přičemž odhady mluví o to, že je u nás v provozu ještě zhruba 350 tisíc kotlů na tuhá paliva s ručním nakládáním. Ty právě představují nemalý ekologický problém. Proto i v kraji Vysočina samozřejmě také platí dotace. Uvidíte, že najdete místa, kde je větší znečištění prostředí – tam je dotace navýšena o 5 %, čili ze 120 tisíc Kč na 127,5 tisíc Kč. Konkrétně na Vysočině je to Humpolec, Pelhřimov, Třebíč, Velké Meziříčí.

Levnější náklady na provoz

Žijete-li v kraji Vysočina, určitě podání žádosti o dotace na nové tepelné čerpadlo nepropásněte. Protože podmínky pro získání dotace nejsou nijak složité a byla by škoda promeškat příležitost, kdy můžete v dotačním programu získat zpět až 80 % nákladů. Za pozornost stojí také úvaha, jaké topné zařízení vlastně zvolit. I když jde o kotlíkové dotace, máte možnost vybrat si také tepelné čerpadlo. V mnoha případech vyjde tepelné čerpadlo levněji, tím máme ovšem na mysli nejenom vstupní náklady na pořízení celé této investice, ale i na její pozdější  provoz.

Jaký je cíl Kotlíkové dotace?

Cílem je zlepšení ovzduší v České republice, a to odstraněním starých neekologických kotlů na tuhá paliva.

Mohu o dotaci žádat i na Vysočině?

Ano, také Vysočina spadá do dotačního programu Kotlíková dotace. Získat můžete až 80 % nákladů na pořízení ekologičtějšího způsobu vytápění.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
 
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde