5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

Zvažte, jestli kotel nevyměnit za tepelné čerpadlo: Můžete ušetřit

Rozhodli jste se, že podáte žádost v rámci projektu Kotlíkových dotací 2017. Marně si ale lámete hlavu nad tím, na jaká zařízení se vlastně dotace vztahuje. Jste naprostí laici, a tak vám výrazy charakterizující různé typy kotlů a tepelných čerpadel mnoho neřeknou. Vlastně ani pořádně nevíte, o co jde. Jak se v tom vyznat a na co vlastně máte šanci dotaci získat?

Úspornější způsob vytápění

Program Kotlíková dotace 2017 vám nabízí široké možnosti. Svůj starý a možná i zanesený a dlouhým používáním málo efektivní kotel máte šanci vyměnit za nový, a to s podporou Evropské unie. Ovšem když přemýšlíte o výměně starého kotle, uvažte, zda by nebylo lepší zvolit raději tepelné čerpadlo. Mnohé analýzy totiž hovoří ve prospěch tepelných čerpadel. Podle nich jde o úspornější způsob topení, než v případě peletových či plynových kotlů. Také podmínky pro získání dotace umožňují nákup tepelných čerpadel s využitím peněz z dotačního programu. Proto je rozhodně na místě zvažovat tento typ vytápění.

Kódy určuje Státní fond

Po zralé úvaze jste se třeba rozhodli, že byste chtěli místo kotle tepelné čerpadlo. Jenže nevíte, jaké vybrat a zda je vůbec zahrnuto v zařízeních, na které se dotace poskytují. To by vám měl prozradit seznam kotlů pro Kotlíkovou dotaci. Nenechte se odradit tím, že zde jsou v názvu kotle. Samozřejmě zde nechybí ani tepelná čerpadla. Přesně to určuje Státní fond životního prostředí České republiky, na stránkách tohoto fondu najdete i vysvětlení tzv. SVT kódů, tedy seznamu výrobků a technologií, které se do dotačního programu zahrnují. Jednoduše si zde zadáte tepelná čerpadla a hned víte, která čerpadla můžete zvolit, včetně jejich SVT kódu, jenž obsahuje uvedená tři písmena a čtyřmístnou číslici. Podle toho zařízení bezpečně vyhledáte.

Na jaká zařízení se dotace vztahují?

Kotlíková dotace se vztahuje na tepelná čerpadla, kotle na biomasu a plynové kondenzační kotle.

Mohu si pořídit jakékoliv tepelné čerpadlo a získat dotaci?

Tepelné čerpadlo musí být uvedeno v Seznamu výrobků pro kotlíkové dotace. Vyhledat ho můžete podle SVT kódu nebo třeba výrobce.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
 
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde