5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

V Pardubickém kraji najdete místa s vyšší dotací na výměnu kotle

V rámci celé České republiky se můžete ucházet o dotace z Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1. Samozřejmě ani Pardubický kraj v tomto směru není výjimkou. Naše země se totiž dlouhodobě potýká se znečištěným ovzduším a netýká se to bohužel jenom vysoce exponovaných průmyslových oblastí, ale i dalších lokalit. Proto je snaha toto znečištění snížit.

Kde se navyšuje podpora?

Jednou z možností, jak bojovat za lepší vzduch u nás, je program Kotlíková dotace 2017, který podporuje výměnu starých neekologických kotlů na pevná paliva za nová topná zařízení včetně efektivních a úsporných tepelných čerpadel. V rámci celkového programu má být do roku 2020 vyměněno minimálně 80 tisíc kotlů, a to v celé republice. Chcete-li se přesvědčit o tom, že ani Pardubický kraj samozřejmě nečiní výjimku, máte možnost. Podpora 80 % nebo 120 tisíc Kč je v některých prioritních oblastech s vyšším znečištěním navýšena o 5 %, tedy na 127,5 tisíc Kč. Týká se to v rámci Pardubického kraje těchto konkrétních měst: Pardubic, České Třebové, Holic, Lanškrouna, Litomyšle, Moravské Třebové, Linhartic, Svitav, Jablonného nad Orlicí a Žamberka.

Porovnání může preferovat čerpadla

Pokud bydlíte v Pardubickém kraji a rádi byste na dotaci také dosáhli, máte nejvyšší čas. Jestliže si ale nevíte rady s tím, jaké topné zařízení si vybrat, aby se na něj dotace vztahovala, nahlédněte na seznam kotlů pro Kotlíkovou dotaci. Jasně vám napoví. K vaší úvaze je možnost volby zařízení. Není od věci uvažovat o tepelných čerpadlech, jejichž provoz je velmi úsporný. Jestliže je porovnáte třeba s plynovými kondenzačními kotli, můžete dokonce  dojít k názoru, že jde o efektivnější způsob vytápění domu. Kromě toho pak třeba nejste závislí na zvyšujících se cenách plynu.

Mohu zažádat o Kotlíkovou dotaci v Pardubickém kraji?

Ano, také Pardubický kraj spadá do programu Kotlíková dotace.

Kolik mohu Kotlíkovou dotací získat?

Získat můžete až 80 %, maximálně však 120 000 Kč. V oblastech s větším znečištěním pak až 127 500 Kč.

Musí tepelné čerpadlo splňovat nějaké podmínky?

Tepelné čerpadlo musí být uvedeno v Seznamu výrobků pro kotlíkové dotace.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
 
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde