5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

Tepelné čerpadlo do staršího domu

Vytápění starších objektů patří mezi poměrně vděčná témata mnohých tištěných i online magazínů o bydlení. Není se čemu divit, jelikož volba vhodného zařízení dokáže ušetřit domácnosti spousty peněz. Tepelná čerpadla se totiž vyznačují maximálně ekonomickým provozem. Platby za vytápění se tak mohou dostat na úplné minimum. Rozhodnout se musíte také podle toho, kolik finančních prostředků můžete do přestavby investovat. Ne každý typ tepelného čerpadla navíc do staršího objektu s určitou výměrou pozemku dokážete dostat.

My se v následujících řádcích zaměříme na nejvyužívanější druhy tepelných čerpadel. Začneme tím nejfrekventovanějším modelem vzduch-voda a podíváme se i na variantu vzduch-vzduch. Určitě opomeneme varianty voda-voda a země-voda. Obě se hodí spíše pro novostavby, a to za specifických podmínek. Než přejdeme k oběma variacím, poradíme, co všechno byste si měli předem promyslet.

Co je zapotřebí zjistit předem?

Volba tepelného čerpadla je zcela individuální záležitostí. Sami byste se ale realizací zabývat neměli. Je zapotřebí obrátit se na profesionální firmu zabývající se distribucí a montáží těchto zařízení. Ta by se měla postarat jednak o projektovou dokumentaci, stavební povolení, přípravné práce a následnou instalaci zařízení. Vy byste zkrátka měli přijít až k hotovému systému, který bude napojen na vaši otopnou soustavu. Jestli by měla zůstat ta stávající, anebo bude zapotřebí realizovat novou, bude už pouze na radách profesionálů a vašem zvážení.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tato varianta tepelného čerpadla se vyznačuje tím, že si systém bere teplo ze vzduchu nacházejícího se v exteriéru. Ten má velmi nízkou teplotu, nicméně ta je postupně zvyšována na maximum. Celým okruhem proudí látka s minimálním bodem varu schopná nést teplo. Ve venkovní jednotce dochází k odpařování za minimální teploty. Chladivo poté nasává kompresor do vnitřní součásti zařízení. Do vnitřní jednotky označované jako kondenzátor se dostanou stlačené maximálně horké páry. Jejich energie jde potom do vody v otopném systému.

Výhody a nevýhody tepelného čerpadla vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda se vyznačuje maximálně ekonomickým provozem. Invertorová regulace je velmi flexibilní a spotřeba elektřiny se díky tomuto faktu minimalizuje. Pořízení celého systému také není nijak nákladné. S tím souvisí i minimální stavební činnosti. Potřebovat budete jen základ pod vnější jednotku a nový prostup zdí. Za nevýhody lze považovat nižší funkčnost při silných mrazech, kolísání výkonu a vyšší hlučnost.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

U tohoto provedení se setkáváme také se zcela specifickým principem fungování. Paralelu můžeme najít v klimatizaci. Systém tepelného čerpadla vzduch-vzduch je schopen interiér nejen ohřívat, ale také chladit. Vše vychází z podstaty fungování zařízení. Vzduch z venkovního prostředí je transportován do výparníku a uvnitř se koncentruje zbytkové teplo, jež se poté stává zdrojem tepla v interiéru. Ohřívá se přímo vzduch.

Výhody a nevýhody tepelného čerpadla vzduch-vzduch

Velkou předností tohoto typu čerpadla je relativně nízká pořizovací cena. Potěší i funkce chlazení nebo čistění vzduchu. Spolehnout se můžete i na velmi jednoduchou a rychlou instalaci do jakéhokoli interiéru. A nevýhody? Některé se rozhodně také najdou. Tou největší je omezení počtu vnitřních jednotek, jež jsou připojitelné k vnitřní. Objekty s velkým počtem malých místností jsou tak zcela nevhodné. Pomocí čerpadla neohřejete vodu a při maximálním výkonu se nejspíše setkáte s nadměrnou hlučností.

Zjistěte, zda a jaký typ tepelného čerpadla se hodí pro vaše konkrétní potřeby a pro váš dům zavoláním na 603 279 676. Zavolejte nám nebo vyplňte formulář níže.

Je tepelné čerpadlo vhodné i do staršího domu?

Ve stručnosti – ano. Záleží samozřejmě na více faktorech.

Jak poznám, že je tepelné čerpadlo vhodné i pro můj dům?

Pozvete si odborníka v oboru, který vám navrhne nejvhodnější řešení.

Jak velké jsou stavební zásahy při instalaci?

Minimální. Záleží ale také na tom, pro jaký typ tepelného čerpadla se rozhodnete. U tepelného čerpadla vzduch-vzduch budou zásahy, vzhledem k umístění vnitřní nebo vnitřních jednotek, větší.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
 
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde