5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

Tepelné čerpadlo do rodinného domu

Studujete detaily vašeho vyúčtování za plyn i elektřinu a částky, jež hradíte, se vám vůbec nelíbí? Není divu, možná platíte spousty peněz navíc. Příčin by se mohlo najít hned několik. Klasiku představuje nedostatečná izolace objektu, nicméně mnohdy je na vině především velmi nákladný zdroj vytápění. Jak plyn, tak i elektřina nepatří mezi zrovna levné záležitosti. U vytápění na tuhá paliva se zase setkáme s tím, že si do interiéru přineseme nečistoty. Navíc je nezbytné neustále přikládat, a to i u mnohých automatizovaných typů. I proto se vyplatí jít cestou nejmodernějších zdrojů vytápění. Ano, výbornou volbou je tepelné čerpadlo. Jestliže o pořízení tohoto systému uvažujete, měli byste se rozhodnout pro konkrétní variantu. Než se budeme jednotlivým typům věnovat, uvedeme několik nesporných výhod využití tepelného čerpadla.

Hlavní důvody pro pořízení tepelného čerpadla

O faktu, že tepelná čerpadla představují ve vytápění jak přítomnost, tak i budoucnost, není třeba diskutovat. Můžete ho pořídit do novostavby, ale není problém instalovat tepelné čerpadlo do staršího domu. Nejprve se tedy zaměříme na některé nesporné výhody tohoto typu vytápění.

Zbavte se závislosti na plynu

Až do doby nedávno minulé byla jedním z ukazatelů při výběru pozemku přítomnost přípojky na plyn. Jestliže uvažujete o tepelném čerpadle, budete nezávislí. Plyn k pozemku vést nemusí.

Větší množství energie za méně peněz

Kolik tepla dokážou tepelná čerpadla vyrobit? Existuje nějaký rozdíl mezi nimi a klasickými kotli? Samozřejmě. A velký. Jen pro představu, klasický kotel dokáže z 1 kWh spotřebované energie dodat o něco málo menší množství tepla. U tepelných čerpadel se setkáme s tím, že ze stejného množství vyrobí klidně i 5 kWh tepla. Samozřejmost je i získání nízkého tarifu za odběr elektřiny.

Maximální pohodlí a spolehlivost

V současné době jsou k dispozici tepelná čerpadla vysoké kvality, která jsou jednak ekonomická a jednak také ekologická. Jejich pořizovací cena už dávno není astronomická, jak tomu bylo dříve, když tato technologie byla ještě v začátcích. I proto se vyplatí o některém z modelů popřemýšlet.

Jaké typy tepelných čerpadel jsou k dispozici?

Volit lze ze tří základních druhů tepelných čerpadel. Liší se podle toho, odkud získávají energii na výrobu tepla. Jde tedy o čerpadla:

Tepelná čerpadla vzduch-voda

V našich klimatických podmínkách se jedná o optimální provedení. Tento typ tepelného čerpadla dokáže úsporně vytápět až do minimální teploty -25°C. Zdrojem tepla je venkovní vzduch, jenž je invertorem čerpán do interiéru a přeměňován ve zdroj tepla. Teplo směrem ven je vráceno prostřednictvím tepelných ztrát daného objektu. Jedná se o vhodné řešení jak pro novostavby, tak i pro rozsáhlejší rekonstrukce. K realizaci jsou zapotřebí pouze prostup zdí a betonový základ, na němž bude venkovní jednotka. Spolehnout se můžete i na poměrně rychlou návratnost.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tento typ zařízení se hodí jak do novostaveb, tak i do rekonstruovaných objektů. Tepelná čerpadla typu vzduch-vzduch čerpají okolní vzduch, díky němuž je následně ohříván přímo vzduch v interiéru. Fungovat mohou stejně jako klimatizační jednotky, jelikož v létě zapnete ochlazování a máte vyhráno.

Tepelná čerpadla země-voda

Hlavním zdrojem tepla je u tepelného čerpadla země-voda země. Konkrétně se jedná o teplo nacházející se v zemské kůře. Získá se prostřednictvím kolektoru. Následně jde cirkulačním okruhem až do výparníků ve formě nemrznoucí kapaliny schopné teplo nést. Nejefektivnější je realizace vrtu. Volit lze ale i plošný kolektor. Pořizovací náklady jsou poměrně vysoké.

Tepelná čerpadla voda-voda

Základem tohoto provedení je dostatek podzemní vody na pozemku. Odtud se získává, následně ochlazuje a vrací do vsakovací studny. Před realizací počítejte s nutností vyřízení povolení od vodohospodářského úřadu.

Přestože naše firma sídlí v Pardubickém kraji, dojíždíme s instalacemi tepelných čerpadel i do dalších sousední krajů, například do Královehradeckého kraje. Ale nejen sem. Neváhejte a zavolejte nám na 603 279 676 nebo využijte náš formulář níže a získejte více informací o tepelných čerpadlech a případném řešení na míru vám.

Zvládne tepelné čerpadlo vytopit rodinný dům?

Tepelná čerpadla se vyrábějí v různých výkonech. Dnešní moderní tepelná čerpadla si hravě poradí s vytápěním menších i větších rodinných domů.

Jaký je nejčastější typ tepelného čerpadla?

Nejčastějším typem, i vzhledem k jednoduchosti instalace a nižším pořizovacím nákladům, jsou tepelná čerpadla vzduch-vzduch a vzduch-voda.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch umí i chladit?

Dnešní moderní tepelná čerpadla vzduch-vzduch nabízejí kromě vytápění také chlazení. Tento typ tepelného čerpadla oceníte po celý rok.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
 
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde