Upozornění:

Využijte výhodné financování tepelných čerpadel. Více zde.

Spočítejte si výši splátek zde.

Protopí váš kotel spoustu peněz? Vyměňte ho za úspornější tepelné čerpadlo

V řadě míst České republiky je ovzduší značně znečištěné, a to dokonce i v dlouhodobém časovém horizontu. V mnoha domácnostech se totiž stále ještě topí starými uhelnými kotli, které jsou nejenom málo účinné, ale posílají navíc do ovzduší spoustu zplodin. Ministerstvo životního prostředí se na tento stav nechce jenom nečinně dívat, ale aktivně proti němu bojovat. Proto v rámci Operačního programu Životní prostředí opatření 2.1 vyhlásilo Kotlíkové dotace 2017.

Cíl: výměna 80 tisíc kotlů

Kvalifikované odhady Ministerstva životního prostředí říkají, že v České republice je dosud v provozu asi 350 tisíc neekologických uhelných kotlů, které se plní ručně. V nemalé míře tak způsobují na místní i celostátní úrovni znečištění životního prostředí. Ministerští úředníci se snaží tato fakta změnit. Když se to podaří, bude se nám všem dýchat lépe. Nástrojem změny se stává v úvodu zmiňovaný Operační program Životní prostředí – opatření 2.1. Jeho cílem je v letech 2015 – 2020 vyměnit minimálně 80 tisíc zastaralých kotlů na území celé České republiky, letos v rámci Kotlíkové dotace 2017.

Na dotaci dosáhnete i vy

Máte rodinný domek vytápěný kotlem? Trápí vás vědomí, že netopíte ekologicky, ale přitom s tím nedokážete nic udělat, protože náklady na pořízení nového topení jsou pro vás příliš vysoké? Potom jsou dotace na tepelná čerpadla určena právě pro vás. Díky ní si můžete pořídit nové topení. Žádat můžete na krajském úřadě. Pokud splníte podmínky, na výměnu kotle za tepelné čerpadlo můžete získat až 80 % podporu v rámci dotačního programu. V případě tepelných čerpadel jde až o 127,5 tisíce Kč v prioritních oblastech, tedy městech a obcích se zhoršenou kvalitou ovzduší a 120 tisíc Kč v ostatních oblastech. Chcete-li znát postup, jak o dotaci zažádat, podívejte se na Formulář, Žádost, Vzor, Dokumenty, Návod.

Kolik kotlů na tuhá paliva má být nahrazeno ekologičtějším způsobem vytápění?

Cílem Ministerstva životního prostředí je do konce roku vyměnit minimálně 80 000 kotlů.

Dosáhnu na Kotlíkovou dotaci?

Pokud splníte podmínky dotačního programu, tak ano. Získat můžete až 120 000 Kč, maximálně však 80 %.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde