603 279 676

Nemáte na nové tepelné čerpadlo? Dosáhněte na něj díky dotacím

Zpracujeme vám nezávaznou nabídku na míru zavolejte nám 603 279 676 nebo vyplňte formulář kliknutím sem

Staré neekologické kotle mají smůlu. Zákony jim už v roce 2014 zakázaly vstup do našich domácností. Od tohoto roku se smějí instalovat jenom kotle 3. emisní třídy a vyšší, příštím rokem se toto opatření ještě zpřísňuje. Do našich domovů přibudou jedině kotle 4. a vyšší emisní třídy. Jenže co s těmi starými? Vyměnit! Málokdo ale má takové finanční rezervy, aby prostě sáhl do kapsy a vyměnil staré topení za nové…

Evropská komise pomáhá

Zákon o ochraně ovzduší v ČR přitom mluví jasně: od roku 2022 už nebude možné v domácnostech topit starými neekologickými kotli 1. a 2. emisní třídy. Samotné zákonné opatření ale špatnou kvalitu ovzduší u nás nezlepší. Mnoho majitelů rodinných domů nemá tolik peněz na výměnu starých kotlů. Co s tím? Naštěstí Ministerstvo životního prostředí našlo řešení, jak z evropských peněz podpořit přímo domácnosti, které chtějí topit ekologičtějším způsobem. Program Kotlíková dotace 2017 proto běží v rámci Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1 a je podporován přímo Evropskou unií.

Získáte až 127,5 tisíce korun

Splnit podmínky pro získání dotace je poměrně jednoduché. Na co jsou ale dotace určeny a v jaké výši mohou být vyplaceny? Slouží na výměnu starých kotlů za nové, ale také starých kotlů za nová tepelná čerpadla – Seznam kotlů pro kotlíkovou dotaci vám napoví, jaká zařízení, tedy i tepelná čerpadla můžete měnit. Dotace tedy pokryje nákup tepelného zdroje a jeho instalaci, sem jsou zahrnuty i související stavební práce, nové otopná soustava, rekonstrukce otopné soustavy a úprava spalinových cest a projektová dokumentace. Pokud jde o otázku tepelných čerpadel, dotace se vztahují na všechny typy. Mohou činit až 80 % nákladů nebo 127,5 tisíce Kč v definovaných oblastech s nejvyšším znečištěním nebo 120 tisíc v ostatních oblastech.


Formulář pro zaslání vašeho dotazu
Kontaktní informace:

Přiložit soubor:

Formulář pro zaslání nezávazné poptávky
Typ objektu:
Vytápěný prostor:
Stávající zdroj vytápění:
Stávající topný systém:
Vaše současné náklady na vytápění:
Přiložit soubor:
Kontaktní informace:
Novinky na našem blogu