Upozornění:

Využijte výhodné financování tepelných čerpadel. Více zde.

Spočítejte si výši splátek zde.

Nemáte na nové tepelné čerpadlo? Dosáhněte na něj díky dotacím

Staré neekologické kotle mají smůlu. Zákony jim už v roce 2014 zakázaly vstup do našich domácností. Od tohoto roku se smějí instalovat jenom kotle 3. emisní třídy a vyšší, příštím rokem se toto opatření ještě zpřísňuje. Do našich domovů přibudou jedině kotle 4. a vyšší emisní třídy. Jenže co s těmi starými? Vyměnit! Málokdo ale má takové finanční rezervy, aby prostě sáhl do kapsy a vyměnil staré topení za nové…

Evropská komise pomáhá

Zákon o ochraně ovzduší v ČR přitom mluví jasně: od roku 2022 už nebude možné v domácnostech topit starými neekologickými kotli 1. a 2. emisní třídy. Samotné zákonné opatření ale špatnou kvalitu ovzduší u nás nezlepší. Mnoho majitelů rodinných domů nemá tolik peněz na výměnu starých kotlů. Co s tím? Naštěstí Ministerstvo životního prostředí našlo řešení, jak z evropských peněz podpořit přímo domácnosti, které chtějí topit ekologičtějším způsobem. Program Kotlíková dotace 2017 proto běží v rámci Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1 a je podporován přímo Evropskou unií.

Získáte až 127,5 tisíce korun

Splnit podmínky pro získání dotace je poměrně jednoduché. Na co jsou ale dotace určeny a v jaké výši mohou být vyplaceny? Slouží na výměnu starých kotlů za nové, ale také starých kotlů za nová tepelná čerpadla – Seznam kotlů pro kotlíkovou dotaci vám napoví, jaká zařízení, tedy i tepelná čerpadla můžete měnit. Dotace tedy pokryje nákup tepelného zdroje a jeho instalaci, sem jsou zahrnuty i související stavební práce, nové otopná soustava, rekonstrukce otopné soustavy a úprava spalinových cest a projektová dokumentace. Pokud jde o otázku tepelných čerpadel, dotace se vztahují na všechny typy. Mohou činit až 80 % nákladů nebo 127,5 tisíce Kč v definovaných oblastech s nejvyšším znečištěním nebo 120 tisíc v ostatních oblastech.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde