Upozornění:

Využijte výhodné financování tepelných čerpadel. Více zde.

Spočítejte si výši splátek zde.

Královehradecký kraj nabízí možnost dotací na tepelné čerpadlo

Do roku 2022 se domácnosti musí zbavit všech neekologických kotlů na tuhá paliva, které spadají do 1. a 2. emisní třídy. Problém je, že takových kotlů je ještě celá řada a ne každý má dost peněz na výměnu starého kotle za nové zařízení – to platí i o Královehradeckém kraji. Naštěstí je tu možnost dotačních programů.

Zákon přikazuje, EU přispívá

Omezení zmíněné v úvodu dává Zákon o ochraně ovzduší ČR. Podle něho jsou už od roku 2014 na náš trh uváděny pouze kotle spadající do 3. emisní třídy. Počínaje rokem 2018 už se budou smět instalovat pouze kotle patřící do 4. emisní třídy. Právě proto stoupá význam programu Kotlíková dotace 2017, který formou dotací z Evropské unie umožňuje jednotlivým domácnostem si vyměnit starý kotel za nové topné zařízení. Můžete místo dosavadního kotle také zvolit tepelné čerpadlo.

Města s největším znečištěním

Dotace může tvořit až 80 % částky na pořízení nového topení včetně souvisejících stavebních prací nebo také 120 tisíc. V některých lokalitách Královehradeckého kraje je ovšem znečistění větší. V těchto místech se pak dotace navyšuje o 5 % až na 127,5 tisíce Kč. Která místa to jsou? Jedná se o Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov.

Zvažte jiné řešení než kotel

Patrně se budete rozhodovat o tom, jaké topení by mělo nahradit starý kotel. Častým řeším je, v případě, že je místě přípojka plynu, volba plynového kondenzačního kotle. Nemusí jít ale o nejlepší řešení. Zkuste zvážit také koupi tepelného čerpadla. V mnoha ohledech může jít o efektivnější investici, než v případě kotle a i provoz může být levnější. Je potřeba ale také navštívit seznam kotlů pro kotlíkovou dotaci, kde najdete seznam zařízení, na které se dotace vztahuje, a to včetně tepelných čerpadel.

Jakého kotle se musím zbavit?

Kotle na tuhá paliva, který spadá do 1. nebo 2. emisní třídy.

Do jakého roku se musím zbavit neekologického kotle?

Nejpozději do roku 2022.

Kolik dostanu na pořízení tepelného čerpadla?

V závislosti na kraji. Až 127,5 tisíce Kč.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde