Upozornění:

Využijte výhodné financování tepelných čerpadel. Více zde.

Spočítejte si výši splátek zde.

Kolik zaplatíte za elektřinu s tepelným čerpadlem

Tento článek jsme aktualizovali ke dni 28. 12. 2022.

Vzhledem k aktuální situaci s cenami energií přinášíme aktualizaci článku, která reflektuje jejich zastropování. Stále však platí, že i přes zastropování cen je tarif D57d, na který máte s tepelným čerpadlem nárok, po zohlednění distribučních a ostatních poptlatků, nejvýhodnější.

Zastropování je vládní opatření zamezující neúměrnému navyšování cen energií (elektřiny i plynu). Vztahuje se na všechny zákazníky odebírající elektřinu z hladiny nízkého napětí, především domácnosti, živnostníky a maloodběratele.

Aktuální situace s cenami energií se má následovně:

Pokud je vaše současná cena, ať už zafixovaná nebo bez fixace, vyšší než cena zastropovaná, budou vám nastaveny nové ceny elektřiny a plynu.

Pokud aktuálně máte nižší cenu, než je zastropovaná, budete platit vaši nižší cenu. V případě, že by se vám v době zastropování cena zvýšila (např. po konci fixace), a byla by vyšší, než jsou stropové ceny, automaticky dojde k nastavení zastropovaných cen.

Stále ale platí, že s pořízením tepelného čerpadla získáváte nárok na tarif D57d. S tímto tarifem budete mít nejlevnější elektřinu ze všech tarifů (po zohlednění distribučních a ostatních poplatků).

Výše zastropovaných cen:

  • Elektřina: 6,05 Kč/kWh včetně DPH (za silovou elektřinu)
  • Plyn: 3,025 Kč/kWh včetně DPH (za plyn)
  • Stálá platba obchodníkovi: 157 Kč/měsíc včetně DPH (bez distribuce)

K této ceně se bude i nadále přičítat cena za distribuci a ostatní poplatky.

Uvažujete nad nákupem tepelného čerpadla, ale nejste si jistí, zda vaši domácnost jeho provoz finančně nezatíží? V tom případě jsme právě pro vás připravili srovnání cen elektřiny s a bez tepelného čerpadla v rámci běžných činností v domácnosti jako jsou vaření, svícení, praní či práce na počítači.

Distribuční sazba elektřiny D02

Tato sazba patří mezi nejrozšířenější sazbu, kterou najdete ve většině českých domácností. Výhodná je do domácností se středně velkou spotřebou.

Distribuční sazba elektřiny D26d

Tato sazba je výhodná, pokud ohříváte vodu elektřinou nebo máte akumulační kamna. Hodí se do domácností s vyšší spotřebou. Abyste tuto sazbu získali, musíte prokázat, že součtový příkon akumulačních spotřebičů tvoří minimálně 55 % z příkonu hlavního jističe nebo odpovídá tepelným ztrátám vytápěného objektu.

Distribuční sazba elektřiny D57d (dříve D56d)

Jedná se o dvoutarifovou sazbu, na kterou máte nárok v případě instalace tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo vyrábí levné teplo

Instalací tepelného čerpadla získáte výhodnou sazbu elektrické energie, takže se vám jeho pořízení dlouhodobě vyplatí. Kromě nízkých provozních nákladů je jeho výhodou bezobslužnost a fakt, že se jedná o ekologický způsob vytápění.

Na jakou sazbu mám s tepelným čerpadlem nárok?

Nárok máte na distribuční sazbu D57d (dříve označovanou jako D56d).

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde