5 let záruka

Na tepelná čerpadla Toshiba Estia poskytujeme záruku v délce 5 let od uvedení tepelného čerpadla do provozu.

Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu či domu nejsou v dnešní době ničím neobvyklým. Důvod je prostý. Tato zařízení prošla technologickým vývojem, který přinesl řadu pozitiv i pro nekomerční využití.

Energetická náročnost klimatizace do bytu

Dnešní klimatizace jsou tichá zařízení s výrazně nižší spotřebou, než tomu bylo dříve. Z velké části za to může invertor. Díky invertorové technologii došlo ke snížení energetické náročnosti až o 40 %, neboť mimo jiné na rozdíl od konvenčních modelů klimatizací bez invertoru dochází k přesné kontrole výkonu klimatizace. Lze tak pořídit klimatizace do bytu s energetickou třídou až A+++.

Také hlučnost již dnes není problém.

V neposlední řadě došlo i ke zmenšení klimatizačních jednotek a modernizaci designu. Také se postupem času znatelně snížily jejich ceny, takže již nejsou dostupné pouze pro firmy a majetnější, ale mohou si je pořídit i běžné domácnosti.

Výhody bytové klimatizace

Hlavní výhodou bytové klimatizace je samozřejmě chlazení a tedy zajištění optimální teploty v bytě. V létě poskytne úlevu od vysokých teplot, v zimě naopak zahřeje. Klimatizace totiž umí topit, čímž je ideálním zařízením pro celoroční použití. Tím ale její výhody nekončí. Například snižuje vlhkost vzduchu, a tak zabraňuje vzniku nebezpečných plísní. Stejně dobře si poradí s nečistotami ve vzduchu, protože funguje jako čistička vzduchu. Nákup klimatizace je tedy skvělou volbou, která přináší řadu pozitivních efektů.

Klimatizace do malého i panelového bytu

Klimatizaci si můžete pořídit i do menšího bytu, včetně toho bytu v panelovém domě. Velikost prostor nepředstavuje žádné výrazné omezení chlazení ani pro její instalaci, jen musíte počítat s drobnými problémy. Zvláště pokud nemáte balkon či lodžii a budete v případě klimatizace do paneláku řešit umístění venkovní jednotky. V tomto případě se často volí možnost umístění venkovní jednotky na speciální konzoly na fasádu domu nebo umístění na střechu u bytů v posledním patře.

Nejčastější variantou klimatizace do bytu je nástěnná klimatizace, jejíž vnitřní jednotka je viditelně umístěna na stěnu v prostoru, který chcete ochlazovat. Výhodou této varitanty je relativně jednoduchá instalace a nízká náročnost na provoz a spotřebu. Dle přání zákazníka samozřejmě dodáváme i další varianty bytových klimatizací – např. podstropní, mezistropní, kazetové, atd… Nemoderní okenní jednotky u nás ale nepořídíte – jsou zastaralé a námi dodávaní výrobci je už nevyrábějí.

Dle velikosti prostoru můžete variovat s počtem vnitřních jednotek – tzv. splitová nebo multisplitová klimatizace.

Jakou klimatizaci do bytu tedy vybrat?

„Single-Split“ provedení

Jde o řešení klimatizace do jednoho pokoje. Zařízení je složeno z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. U vnitřních jednotek je možný výběr z elegantních nástěnných nebo parapetních jednotek. Právě u nástěnných jednotek je k dispozici velký výběr různých modelů podle filtrace a invertorové technologie, které dávají mnoho možností výběru podle vašich požadavků.

Nebojte se tedy, že by vám bytová klimatizace neposkytla dostatečné chlazení a nezbavila vás nepříjemných problémů s vysokými teplotami během letního období.

Hlavní výhody:

  • jednoduchá instalace
  • vysoce účinné filtrační systémy
  • elegantní design vnitřních jednotek

„Multi-Split“ provedení

Elegantní možností pro klimatizaci do dvou a více pokojů je instalace Multi-Split systému, tj. jedné společné venkovní jednotky pro dvě až pět vnitřních jednotek. V nabídce vnitřních jednotek jsou u Multi-Systémů nástěnné jednotky, parapetní jednotky a 4-cestné kazetové jednotky, které je možné takřka libovolně vzájemně kombinovat.

Podstatnou výhodou instalace Multi-Systémů je snížená náročnost na stavební prostor pro venkovní jednotku, a také snížené náklady na instalaci při zachování vysoké energetické účinnosti.

Hlavní výhody:

  • jedna venkovní jednotka až pro 5 vnitřních
  • úspora místa instalace
  • velká nabídka vnitřních jednotek

Montáž klimatizace do bytu

Za sebou máme více než 4 000 nainstalovaných jednotek nejen v domácnostech. Díky těmto zkušenostem dokážeme zákazníkům nabízet prvotřídní servis a hladký průběh instalace do vašeho bytu. Zašlete nám nezávaznou poptávku klimatizace do bytu s montáží a my uděláme maximum pro vaši spokojenost.

Z montáže klimatizace do bytu nemusíte mít žádné obavy. Provedeme odbornou instalaci od zakrytí nábytku až po finální úklid, spuštění a zaškolení. Jak taková montáž klimatizace probíhá, se dozvíte z našeho videa. Instalována byla multi-splitová klimatizace Toshiba se dvěma vnitřními a jednou venkovní jednotkou. Modelová řada Daiseikai 9.

 

Cena klimatizace do bytu

Největší vliv na cenu má samozřejmě počet vnitřních jednotek. Do bytu o velikosti 10 m2 vám stačí splitová klimatizace, zatímco do bytu o několika velkých místnostech je vhodnější multisplit. Rozhoduje také chladící výkon zařízení, který se pohybuje od 2,5 kW až třeba po 100 kW. Pokud také chcete klimatizaci s vytápěním, i to se promítne do výsledné ceny. Pro výběr té nejlepší klimatizace si proto předem dobře promyslete vaše očekávání. Levná klimatizace nemusí vždy přinést to pravé, protože jde o zařízení, které vám má sloužit dlouhá léta.

S výběrem vhodné klimatizace vám samozřejmě rádi pomůžeme. Stačí nám zaslat nezávaznou poptávku nebo nás kontaktovat na telefonním čísle 603 279 676. Kontaktovat nás můžete i v případě, že chcete zaslat ceník klimatizace do bytu. Aktuální katalogy naleznete zde.

Mohu si klimatizaci pořídit do panelákového bytu i vzhledem k hlučnosti?

Klimatizace do bytu dnes není žádný problém. Moderní klimatizační jednotky splňují veškeré nároky na hlučnost a venkovní jednotku lze bez problému instalovat například na balkon.

Mohu mít pouze jednu venkovní a více vnitřních jednotek?

Pokud potřebujete chladit více místností, je vhodné použít multisplit, tedy systém jedné venkovní a až pěti vnitřních jednotek.

Jaká je cena klimatizace do bytu?

Cena závisí na mnoha faktorech. Cena základní sestavy o jedné vnitřní a jedné venkovní jednotce včetně montáže je kolem 30 000 Kč.

Naše instalace v pořadu Logo Polopatě Podívejte se zde
Naši klienti
A stovky dalších spokojených klientů z řad firem i fyzických osob...
 
Přečtěte si všechny recenze zákazníků zde